Ta strona używa pliki Cookies, jeśli wyrażasz zgodę, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

KS CHWASZCZYNO

Mecz piłki nożnej KS Chwaszczyno : Radunia II Stężyca w niedzielę o godz. 13.30

Mecz piłki nożnej KS Chwaszczyno : Radunia II Stężyca w niedzielę o godz. 13.30

    Zapraszamy na mecz piłki nożnej KS Chwaszczyno : Radunia II Stężyca w niedzielę...

Piłka nożna nadal będzie w Chwaszczynie! Reaktywacja KS Chwaszczyno!

Piłka nożna nadal będzie w Chwaszczynie! Reaktywacja KS Chwaszczyno!

Tak jak wcześniej informowaliśmy w wyniku formalnej fuzji piłkarze ze Starogardu Gdańskiego...

III liga w Starogardzie Gdańskim. B klasa w Chwaszczynie.

III liga w Starogardzie Gdańskim. B klasa w Chwaszczynie.

Zawirowania wokół Klubu Sportowego Chwaszczyno dobiegły końca. Klub został rozwiązany i zamknięty....

  • Mecz piłki nożnej KS Chwaszczyno : Radunia II Stężyca w niedzielę o godz. 13.30

    Mecz piłki nożnej KS Chwaszczyno : Radunia II Stężyca w niedzielę o godz. 13.30

  • Piłka nożna nadal będzie w Chwaszczynie! Reaktywacja KS Chwaszczyno!

    Piłka nożna nadal będzie w Chwaszczynie! Reaktywacja KS Chwaszczyno!

  • III liga w Starogardzie Gdańskim. B klasa w Chwaszczynie.

    III liga w Starogardzie Gdańskim. B klasa w Chwaszczynie.

Zawirowania wokół Klubu Sportowego Chwaszczyno dobiegły końca. Klub został rozwiązany i zamknięty. Jednocześnie zostało zawarte porozumienie na mocy którego KP Starogard Gdański przejął licencję od naszego klubu i tym samym uzyskał prawo gry w III lidze. Do życia więc zostało powołane nowe stowarzyszenie wraz z nowym zarządem. Nowy klub, ale pod starą nazwą, Klub Sportowy Chwaszczyno, zacznie rozgrywki od klasy B w zbliżającym się sezonie.

Pewien etap w historii naszego klubu się skończył. Przez 14 lat istnienia klub stopniowo piął się w piłkarskiej hierarchii. Mądre zarządzanie pozwoliło świętować kolejne awanse. Ten ostatni miał miejsce trzy lata temu, gdy dołączyliśmy do grona trzecioligowców. Przed rokiem zajęliśmy wysokie piąte miejsce, które pozwoliło utrzymać w Chwaszczynie III ligę. Wówczas reorganizacja rozgrywek pochłonęła z naszej ligi dziewięć drużyn. W minionym sezonie zajęliśmy dwunaste miejsce, ale patrząc na to, że liga obejmowała cztery województwa, wynik ten jest naszym największym osiągnięciem w naszej krótkiej historii. W skali kraju zajęliśmy pozycję numer 91. Miejsce w pierwszej setce jak na czternastolatka należy uznać za całkiem przyzwoity sukces. I właśnie u swojego szczytu ta historia się kończy. Na poziomie III ligi KS Chwaszczyno rozegrał w sumie 94 mecze - 36 zwycięstw, 19 remisów i 39 porażek, bilans bramkowy: 139-152.

4 lipca miał odbyć się pierwszy trening. Zamiast treningu odbyło się spotkanie z prezesem klubu Romanem Walderem. – Dotarliśmy do bardzo nieprzyjemnej sytuacji, która powoduje, że klub trzeba rozwiązać i podjąłem decyzję o rozwiązaniu Klubu Sportowego Chwaszczyno. W imieniu własnym i zarządu chcę wszystkim podziękować za to, co tutaj osiągnęliśmy – oświadczył Roman Walder trenerom i zawodnikom. Wyrazy podziękowania przekazali również trener Łukasz Kowalski i kierownik drużyny Adam Tomaszewski. Wzruszenie mieszało się ze smutkiem i pytaniem: co dalej?

Dziś wiemy, że Łukasz Kowalski pozostaje w sztabie szkoleniowym w drużynie Arki Gdynia grającej w Centralnej Lidze Juniorów, gdzie piastuje rolę drugiego trenera. Dariusz Grubba, trener bramkarzy i Adam Tomaszewski, kierownik drużyny przenieśli się ze swoimi obowiązkami do Bałtyku Gdynia. Maksymilian Hebel wprawdzie nie został włączony do kadry Arki Gdynia, ale został wypożyczony do pierwszoligowej Bytovii Bytów. Jakub Wawszczyk związał się z Olimpią Grudziądz (I liga). Debiutował już w Pucharze Polski przeciw Świtowi Nowy Dwór Mazowiecki. Wawszczyk rozegrał 120 minut, bowiem potrzebne były rzuty karne do wyłonienia zwycięzcy. Górą był Świt. Damian Mosiejko i Mateusz Węsierski mają za sobą już debiuty w barwach Błękitnych Stargard Szczeciński (II liga). Obaj byli podstawowymi zawodnikami w obu meczach Pucharu Polski. W pierwszym spotkaniu Błękitni wygrali 7:0 z MKP Szczecinek, zaś w drugim meczu ulegli 1:2 Bytovii Bytów. Bramkę strzelił właśnie Węsierski. Maciej Portasiński wybrał Wierzycę Pelplin. Patryk Kamola, Paweł Arndt, Krzysztof Cysewski i Radosław Robakowski najprawdopodobniej będą grać w GKS Przodkowo. Mateusz Machola skierował się na zachód i będzie grać w niemieckiej drużynie Torgelower FC Greif (to klub znajdujący się tuż za zachodnią granicą, w którym gra wielu Polaków). Arkadiusz Gieraszek przeniósł się do sąsiedniego Dragona Bojano. Patryk Regulski testowany jest przez Bałtyk Gdynia. Przemysław Kuss natomiast jest sprawdzany przez Concordię Elbląg. Adam Wolak walczy o kontrakt w Radomiaku Radom. 

Pewien etap musiał się zakończyć, aby można było napisać nowy rozdział. Nowe stowarzyszenie będzie kontynuować te krótkie tradycje poprzednika. Data powstania, barwy i herb pozostaną niezmienione. Oprócz drużyny seniorskiej troską będą otoczone dzieci, dla których nie zabraknie atrakcji, które do tej pory organizował nasz klub. We wtorek odbył się już pierwszy trening, na którym stawiło się 27 kandydatów do gry w naszym zespole. Udział w nim wzięli w dużej mierze zawodnicy z Chwaszczyna i okolic. Młodzież mieszała się z doświadczeniem. Trenerem został Mariusz Radoń. Treningi będą odbywać się na razie we wtorki i czwartki o godzinie 20:30. Tak więc serdecznie zapraszamy na jutrzejsze zajęcia.

 


 

Następny mecz

Wynik ostatniego meczu

15-06-2017 15:00
 
KS Chwaszczyno 1 : 1 Elana Toruń

Terminarz - wiosna

11.03, sob. godz. 15:00 [2:4]
KS Chwaszczyno - Vineta Wolin 3:1
19.03, nd. godz 14:30 [1:2]
Pogoń II Sz. - KS Chwaszczyno 1:3
25.03, sob. godz. 15:00 [1:2]
KS Chwaszczyno - Lech II Poznań 2:1
1.04, sob. godz. 15:00 [2:2]
KS Chwaszczyno  - Świt Skolwin 2:3
8.04, sob. godz. 16:00 [0:2]
Jarota Jarocin - KS Chwaszczyno 3:2
14.04, pt. godz. 17:00 [1:2]
 KS Chwaszczyno - Gwardia Koszalin 0:0
22.04, sob. godz 16:00 [3:5]
Wda Świecie - KS Chwaszczyno 6:2
29.04, sob. godz. 15:00 [0:2]
KS Chwaszczyno - GKS Przodkowo 1:0
3.05, śr. godz. 15:00 [3:0]
KKS 1925 Kalisz - KS Chwaszczyno  1:0
6.05, sob. godz. 15:00 [1:3]
KS Chwaszczyno - Sokół Kleczew 3:3
14.05, nd. godz. 14:00 [1:0]
Leśnik Manowo - KS Chwaszczyno 1:2
20.05, sob. godz. 15:00 [1:2]
KS Chwaszczyno - Górnik Konin  1:0
27.05, sob. godz. 17:00 [1:3]
Pogoń Lębork - KS Chwaszczyno 2:0
3.06, sob. godz. 15:00 [0:3]
KS Chwaszczyno - Chemik Bydgoszcz 3:1
9.06, pt. godz. 18:00 [5:1]
Bałtyk Gdynia - KS Chwaszczyno 0:1
15.06, czw. godz. 15:00 [2:4]
KS Chwaszczyno - Elana Toruń 1:1
18.06, nd. godz. 15:00 [0:3]
Polonia Śr. Wlkp. - KS Chwaszczyno 1:4 

Strzelcy bramek

16 Maksymilian Hebel
6 Kacper Łazaj
5 Paweł Arndt
4 Damian Kugiel
4 Krzysztof Wicki
3 Przemysław Duda
2 Maciej Portasiński
2 Arkadiusz Byczkowski
3 Mateusz Węsierski
2 Adrian Solczak
2 Krzysztof Cysewski
2 Adam Wolak
1 Rafał Bujnowski
1 Radosław Krysiński
1 Łukasz Kowalski
1 Damian Mosiejko
1 Oleksandr Tolstiak
1 Przemysław Kuss

 

zina-logo

 


 

 

toyota-chwaszczyno marcopol-chwaszczyno alexander-chwaszczyno pralna-eko-chwaszczyno eurorol-chwaszczyno dworek-olenka zina-logo pod skarpa tokary tasel-350 zukowo